Torsdagspärlor*
Har jag tur kommer nya lysröret till min pärllampa idag. Skulle vara fint, så jag kan se ordentligt vad jag pärlar.
Som ni såg började jag på ett nytt arbete igår. Det jag höll på med tidigare, blev bara fel hela tiden, så det gav jag upp.
Sedan har jag en annan idé men den kan jag inte visa än.
Vad hittar ni andra på idag då?
Pyssliga hälsningar Marina.
Sajtvärd på Pärlpyssel & Smyckestillverkning _\Min blogg\
Häng med in i det nya äventyret på BeadCraft
_
Snart kommer Malin
Värd på Pyssel och medarbetare på Pärlpyssel.
Mina figurer: http://parlkonst.se/
Emo, ägare till Emos Shop sen 1973
här har det varit fullrulle varit uppe sen 04.30 har hunnit med å sopat golven å skurat dom bäddat rent i sängen pysslat med pärlor å varit ut med hunden . snart blir det å gå jobba .
ha en bra dag alla pysslare .
kika gärna in på min hemsida www.nogg.se/spiiidis1
Jag ska fota lite som jag gjort, men ej kan visa upp ännu. Så ska jag ta fram kvasten och dammsugaren. Skurhinken får nog också komma fram ett tag. kanske pärlar jag också lite. Ska rasta lilla hunden med. Blir så sugen att ha en egen liten lurvtuss. men just nu går det inte. MEN allra först ska jag sätta på kaffehurran så jag och sonen får en liten kaffeslurk. Skulle gått till en kompis på eftermiddan men hon mådde dåligt, och jag hade väl ingen större lust heller.
Älska dig själv för den du är
Besök mig gärna påWWW.facebook.se/ankis smycken o textilhantverk
Här hittade jag en del fina saker till kisse:
http://www.buzzfeed.com/peggy/insanely-clever-products-every-cat-owner-will-want#.wg1g05PEe
Pyssliga hälsningar Marina.
Sajtvärd på Pärlpyssel & Smyckestillverkning _\Min blogg\
Häng med in i det nya äventyret på BeadCraft
_
# 4. Där fanns en hel del jag skulle kunna tänka mig att köpa till mina kissar!👍
Igår gjorde jag ingenting och blev inte klar, så jag fortsätter idag!