Pärlpyssel iFokus

Pärlpyssel

Etikettutanför-ämnet
Läst 399 ggr
Marinas Mix
0

Söndagspärlerier*

Vaknade av det mysiga ljudet av stillsamt regn. Skönt att man inte behöver vara ute i det och ännu skönare är ju att jag då slipper bära vattenkannor för att vattna i mina odlingar.
Att det sedan är svalt, gör det ju ännu bättre, så nu kanske jag kan få till det med de där små pärlorna, så mitt projekt blir klart någon gång.
Vad hittar ni andra på denna söndag?

Pyssliga hälsningar Marina.
Sajtvärd på Pärlpyssel & Smyckestillverkning _\Min blogg\
Häng med in i det nya äventyret på BeadCraft
_

Emo
0
#1

Hittills i natt och nu på morgonen har vi fått mer än 30 mm regn. Skönt. Svalkan är välkommen. Det är 15,5 grader ute.
Nu är jag glad att uppkopplingen fungerar. Det gjorde den inte i morse.
Det regnar fortfarande. Då blir det inget trädgårdsarbete. Kanske får jag göra en del av allt som försummats inomhus.

 Värd på  Pyssel och medarbetare på Pärlpyssel.
Mina figurer: http://parlkonst.se/
Emo, ägare till Emos Shop sen 1973

[JeanetteK]
0
#2

Idag är det regnigt och lite kyligare. Mamma är avlämnad på flygplatsen. Maken kommer hem från Prag ikväll. Sonen och jag ska kolla på film har vi tänkt. 🙂

Emo
0
#3

Nu har vi fått mer än 50mm regn.

 Värd på  Pyssel och medarbetare på Pärlpyssel.
Mina figurer: http://parlkonst.se/
Emo, ägare till Emos Shop sen 1973

anki1
0
#4

funderar på ett nytt projekt. Har fått en idé i skallen

Älska dig själv för den du är

Besök mig gärna påWWW.facebook.se/ankis smycken o textilhantverk