# Pärlexkursion*
Author: Marinas Mix

Ja det är vad jag tänker ägna dagen åt.  
Flera butiker har pärljunta i kväll, frågan är vilken jag ska välja? Anjalu, som var med på PUSS eller 2 Stenar, som inte var med på PUSS?  
Tror det får bli 2 Stenar.  
Sedan finns det väl flera pärlbutiker inne i storstan som gärna hjälper en att bli av med lite pengar 😉  
Så ni ska nog inte räkna med att se mig här inne idag😃  
Vad hittar ni andra på idag då?

## Comment 1
Author: Emo

Torsdag i dag, Malin kommer. Sen ägnas en stor del av dagen åt spel. Skönt med lite avkoppling.

## Comment 2
Author: anki1

Posta en beställning på örhängen. Så har jag en beställning p ett armband. Så har jag en idé på ett armband jag sett på "tuben" såg inte så svårt ut. Fast hon jobbar med en nål Jag ska se om det inte går att jobba med 2.  kanske åker jag och kollar efter nya stövlar också. De jag har tar in vatten i tån. De är ett par år gamla.

## Comment 3
Author: [Borttaget]

I eftermiddag ska jag på pärlpyssel! Det ska bli jättekul. Förhoppningsvis blir det massor med fint som sen ska säljas på en basar till förmån för ett barnhem i Indien.

## Comment 4
Author: Marinas Mix

Lång utflykt blev det och lite sötsaker hittade jag hos 2stenar. Så fick jag se hur mycket området jag bodde i på början av -90-talet hade förändrats
